

| Parameter | Value |
|---|---|
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ω |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Frequency | 25 MHz |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
Stock: 567
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59417
Ext.Price$0.59417
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59417 | $0.59417 |
| 10 | $0.48987 | $4.89870 |
| 25 | $0.47994 | $11.99850 |
| 50 | $0.47021 | $23.51050 |
| 100 | $0.45055 | $45.05500 |
| 300 | $0.42864 | $128.59200 |
| 500 | $0.40780 | $203.90000 |
| 1000 | $0.38643 | $386.43000 |
| 3000 | $0.35757 | $1072.71000 |
| 5000 | $0.33086 | $1654.30000 |
